Prítomnosť duly pri pôrode

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a novorodenecké oddelenie vo FNsP Žilina sú otvorené možnosti pre sprevádzanie budúcej mamičky pri pôrode dulou.

Dula je špeciálne vyškolená žena, ktorá pomáha ženám počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Dula sama neposkytuje zdravotnícke služby, ani nezasahuje do kompetencií zdravotníckeho personálu. Poskytujú ženám hlavne psychickú podporu.

V prípade, že budúca mamička má záujem  o služby duly, je potrebné pri príchode do nemocnice odovzdať Oznámenie o sprevádzaní duly. Je dostupné na našej webovej stránke a to v „Informáciách pre pacientov"- „Žiadosti". alebo priamo >>>Oznámenie o sprevádzaní duly<<<

Dula, ktorá je prítomná pri pôrode si môže v prípade potreby zakúpiť balíček k pôrodu, ktorý obsahuje (jednorázový set nohavice a košeľa, jednorázovú košieľku pre mamičku, návleky, respirátor a rukavice) - hygienicko-epidemiologické opatrenia. Dá sa zakúpiť v lekárniach v areály nemocnice, ale najjednoduchší spôsob je v jeho zakúpení priamo u nás na pôrodníci. Hodnota tohto balíčka je 15 eur.

 


Vytlačiť