Čo si priniesť do pôrodnice?

Pre maminu

Doklady:
tehotenská knižka, občianský preukaz, preukaz poistenca, sobášny list / prehlásenie o mene bábätka.
Hygien. potreby:
uteráky, zub. kefka, zub. pasta, hrebeň, mydlo, toaletný papier, prezuvky (aj do sprchy), nočná košeľa (2x), papierové vreckovky.
Po pôrode:
pôrodnícke vložky, jednorázové podložky (5 ks), odsávačka mlieka, cumlík, lanolínová masť na prsné bradavky (ev. Cicaderma), Rosalgin (na oplach rodidiel), popôrodný vankúš (zakúpenie v Sanitase alebo cez internet, suma cca od 7-15 eur, slúži na sedenie po pôrode)

Pre bábätko

• • ortopedické nohavičky (stredná veľkosť),
  • • pampersky, vlhčené utierky,
  • • 2 ks bavlnených plienok, rybacia masť na zadoček.

Výbavička pre bábätko pri prepustení:
• čiapočka, košieľka, kabátik, deka, zavinovačka, bavlnené plienky (2-3ks).

Poznámka:

Otecko, ktorý je prítomný pri pôrode musí mať zakúpený balíček k pôrodu, ktorý obsahuje (jednorázový set nohavice a košeľa pre otecka, jednorázovú košieľku pre mamičku, návleky, respirátor a rukavice) - hygienicko-epidemiologické opatrenia. Dá sa zakúpiť v lekárniach v areáli nemocnice, ale najjednoduchší spôsob je v jeho zakúpení priamo u nás na pôrodníci.

Hodnota tohto balíčka je 15 eur a v prípade, nutnosti otestovania otecka je hodnota balíčka 25 eur.

POŽIČIAVAME MONITORY DYCHU

Rodičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitora dychu Babysense do domáceho prostredia. Nemocnica je v projekte ,,MAMIČKA, DÝCHAM" zapojená už niekoľko rokov. V prípade záujmu kontaktujte personál novorodeneckého oddelenia.

Bližšie informácie o projekte: http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte