Oddelenie neurológie prešlo obnovou

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline čiastočne zrekonštruovala lôžkové oddelenie neurológie. Kompletná výmena podlahy, osvetlenia na izbách a vymaľovanie prinieslo skvalitnenie prostredia pre pacientov i personál. Dočasné obmedzenia spojené s renovačnými prácami sú ukončené, oddelenie neurológie aj neurologický stacionár sa tento týždeň presťahovali späť do svojich priestorov.

Ako informoval riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, výmenu podlahy realizovala vysúťažená externá firma, ostatné činnosti zabezpečila nemocnica vlastnými kapacitami. „Som rád, že sa nám podarila ďalšia skvelá zmena. Napriek tomu, že finančne to nie je ideálne, neustále sa snažíme zlepšovať podmienky, stav našich oddelení. Celý proces bol náročný, preto ďakujem zamestnancom a pacientom oddelenia neurológie za trpezlivosť a spoluprácu počas rekonštrukcie, ktorá prebiehala za plnej prevádzky oddelenia, ambulancie, Jednotky intenzívnej starostlivosti i stacionára,“ priblížil E. Dorčík. V žilinskej nemocnici majú podľa jeho slov samostatné oddelenie hospodárskych a stavebných činností, vďaka ktorému dokážu efektívnejšie a ekonomickejšie pristupovať k potrebným investičným akciám či údržbe. „Veľká vďaka patrí tímu pracovníkov tohto oddelenia za nasadenie, kvalitnú prácu a pomoc,“ doplnil riaditeľ FNsP Žilina.

Nová PVC podlaha nahradila na lôžkovom oddelení neurológie viac ako 500 metrov štvorcových starej gumy. „Celý proces prebiehal v niekoľkých etapách, no snažili sme sa všetko naplánovať tak, aby rekonštrukcia a obmedzenia trvali čo najkratšie. Okrem výmeny podlahovej plochy sme nainštalovali 33 kusov nových svetiel k lôžkam pacientov, omaľovali všetky izby, vyšetrovňu, sociálne zariadenia, miestnosti pre personál, celú chodbu,“ uviedol vedúci oddelenia hospodárskych a stavebných činností Pavol Záň s tým, že pôvodnú krytinu odstránia v priebehu budúceho víkendu ešte v neurologickej príjmovej ambulancii a priľahlej čakárni.

Ako doplnil ekonomicko-technický námestník žilinskej nemocnice Igor Stalmašek, nejde však o jedinú modernizáciu, ktorá v nemocnici prebiehala v poslednom období. Podlahu sa podarilo vymeniť aj na oddelení otorinolaryngológie a oftalmológie, taktiež v ambulantnej časti vnútorného lekárstva na prízemí monobloku. „Rekonštruujeme šatne v kuchyni, sesterské miestnosti na onkológii, strechu trafostanice, na oddelení Liečebne dlhodobo chorých meníme podhľady. V hlavnej budove polikliniky sme otvorili nové chirurgické ambulancie a dokončujeme mamocentrum. Nedávno sme obnovili a presťahovali špecializované ambulancie v pavilóne gynekológie a pôrodníctva, kde zároveň už tento týždeň otvárame priestory lôžkového oddelenia Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie,“ vymenoval niekoľko z aktuálnych projektov ekonomicko-technický námestník I. Stalmašek.

FNsP ZA Oddelenie neurológie prešlo obnovou