Odborníci z nemocnice poradia na Žilinskom dni zdravia

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline sa už zajtra (štvrtok 22. 9. 2022) predstaví na 19. ročníku Žilinského dňa zdravia organizovaného Mestom Žilina, ktorý sa uskutoční na Námestí Andreja Hlinku v Žiline.

Odborné tímy zdravotníkov sa v stánku žilinskej nemocnice zamerajú na zdravie Žilinčanov, poradia im v otázkach sociálnej i zdravotnej starostlivosti a prinesú praktické ukážky s aktívnymi workshopmi.

Ako povedal riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, nemocnica si pre návštevníkov pripravila kvalitný a rozmanitý program. „Je dôležité starať sa o svoje zdravie, obzvlášť v dnešnej dobe a v prichádzajúcom jesennom období. Prevencia je veľmi dôležitá, a preto som rád, že návštevníci nájdu v stánku našej nemocnice fundovaných odborníkov z rôznych zdravotníckych oblastí, ktorí im ukážu, ako posilniť organizmus a starať sa o svoje telo,“ priblížil E. Dorčík. Podujatie Mesta Žilina začína o 10-tej hodine a potrvá do 18-tej hodiny. V stánku žilinskej nemocnice sú pripravené ukážky viacerých druhov cvičení a poradenstvo s fyzioterapeutmi, kontrola znamienok a dermatovenerologické konzultácie. Zdravotníci tiež poradia, ako správne užívať a kombinovať lieky či ako zvládnuť horúčky u najmenších pacientov. „Vysoké teploty u detí bývajú veľakrát strašiakom mnohých rodičov. Stáva sa, že horúčky pretrvávajú aj napriek podávaniu antipyretík a často je problém ich znížiť. Naši pediatri ponúknu návštevníkom niekoľko užitočných rád a tipov, ako deťom pomôcť doma a kedy je už potrebné vyhľadať lekársku pomoc,“ uviedol riaditeľ FNsP Žilina.

O radu či pomoc si budú môcť do stánku žilinskej nemocnice prísť aj budúce mamičky, ktorým sa budú ochotne venovať pôrodné asistentky a gynekologická fyzioterapeutka. Okrem odporúčaní a konzultácií v oblasti zdravotnej starostlivosti čaká na návštevníkov taktiež poradenstvo v otázkach sociálnej starostlivosti a pomoci, ktorú nemocnica poskytuje pacientom a ich rodinám. „Pozývam všetkých Žilinčanov a návštevníkov mesta, aby zajtra vyhľadali stánok žilinskej nemocnice a nechali si poradiť od našich kolegov. Sme tu pre vás,“ uzavrel riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík.

PROGRAM ŽILINSKEJ NEMOCNICE NA ŽILINSKOM DNI ZDRAVIA 2022

10.00 – 13.00 h          fyziatria a rehabilitácie

konzultácie, ukážky a aktívny workshop

12.00 – 14.00 h          sociálna starostlivosť