Malí pacienti zažili v nemocnici výnimočný Deň detí

Aj pacienti hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline oslávili dnešný Medzinárodný deň detí. Svoj sviatok si vďaka špeciálnym prekvapeniam užili i napriek tomu, že ho musia kvôli zdravotným problémom stráviť na nemocničnom lôžku.

2416 fnsp zaden deti dnes oslavili aj v zilinskej nemocnici jpg

Žilinská nemocnica pripravila pre malých i väčších oslávencov zdravé, sladké aj hravé darčeky. Riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík potešil spolu s rozprávkovým krtkom všetkých detských pacientov hospitalizovaných na oddelení pediatrie a detskej ortopédie. „Prvý jún sa každoročne spája s oslavou dňa našich najmenších. Deti, ktoré sme navštívili, musia, žiaľ, stráviť dnešok v nemocnici, a preto sme sa rozhodli ich aspoň trochu rozveseliť a spríjemniť im pobyt v nemocničnom prostredí," priblížil E. Dorčík s tým, že pacientom priniesli lízanky, no taktiež ovocie, farbičky, maľovanky, knižky či veselé balóny. „Úsmevy na ich tvárach a oči, ktoré sa zrazu rozžiarili, hovorili za všetko. Som rád, že sme ich mohli takýmto spôsobom potešiť, aspoň na malý moment zabudli na svoje bolesti. Želáme im skoré uzdravenie a rýchly návrat domov k svojim najbližším," doplnil riaditeľ žilinskej nemocnice.

2417 fnsp zamimoriadna navsteva na zilinskej pediatrii jpg

Podľa primárky pediatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Zuzany Cigánikovej poskytujú na detskom oddelení komplexnú zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť pacientom s rôznorodými diagnózami. „Prevažne ide o dýchacie, tráviace a neurologické problémy. Aktuálne máme na oddelení a Jednotke intenzívnej starostlivosti spolu 20 detí, pričom najmladšími sú len dvojmesačné dvojičky, ktoré sú u nás hospitalizované spolu s ich maminkou," uviedla primárka žilinskej pediatrie, podľa ktorej môžu v Žiline rodičia sprevádzať všetky mladšie deti do veku sedem rokov. Spestrením hospitalizácie bývajú na detskom oddelení taktiež kreatívne aktivity v rámci školskej výučby realizovanej Základnou školou s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení FNsP Žilina. „Aj dnes sa pani učiteľka od rána venuje našim malým pacientom, ktorým to zdravotný stav umožňuje a spoločne vyrábajú rôzne dekorácie a ozdoby. Verím, že deti budú mať vďaka všetkým prekvapeniam a činnostiam na tohtoročný Deň detí len pozitívne spomienky," dodala Z. Cigániková.

2418 fnsp zaspecialne prekvapenie si odniesli mali i velki pacienti jpg

Nemocnica v Žiline nezabudla pri príležitosti Medzinárodného dňa detí ani na čerstvo narodených oslávencov z oddelenia neonatológie a novorodenecké postieľky vyzdobila farebnými balónmi.