Novinky pre rodičov s deťmi na oddelení pediatrie

Izby pre rodičov s deťmi hospitalizovanými na pediatrickom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sú už kompletne vybavené novými televíziami. V samostatnej časti na 3. poschodí detského pavilónu venovanej najmenším pacientom, s ktorými sú na oddelení ubytovaní aj rodičia či iné sprievodné osoby, pribudlo spolu 14 kusov obrazoviek. Televízie darovali žilinskej pediatrii jej partneri – pán Michal Janovec s priateľmi, KROS a.s., Pohotovostný policajný útvar Žilina, Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Žiline a TU reality.

Spríjemniť si hospitalizáciu sledovaním televízie môžu tak pacienti i rodičia už na všetkých izbách detského oddelenia žilinskej nemocnice. Podľa primárky pediatrie FNsP Žilina Zuzany Cigánikovej ide síce o štandardné vybavenie nemocničnej izby, ktoré majú niekoľko rokov k dispozícii pacienti na prízemí oddelenia, cieľom bolo však dodatočne takto zariadiť tiež izby na 3. poschodí. „Naša nemocnica bola jednou z prvých na Slovensku, ktoré umožňujú ubytovať pri hospitalizácii dieťatko aj jeho rodiča. Pre pacientov do 6 rokov máme vyhradené celé jedno poschodie, kde sa na izbe nachádza postieľka pre dieťa a zároveň samostatná posteľ pre rodiča," priblížila Z. Cigániková s tým, že takáto dispozícia nie je bežná v každej nemocnici. „Rodičia, ktorí sú na našom oddelení, nie sú chorí, preto je pre nich náročnejšie tráviť celý čas, takpovediac, zatvorení na izbe či oddelení. Televízie im toto obdobie viac vyplnia, prípadne aj poskytnú odreagovanie od stresu alebo strachu, ktorý pociťuje každý rodič pri hospitalizácii jeho dieťatka," uviedla primárka oddelenia žilinskej pediatrie.

1890 fnsp zapartneri venovali pediatrii 14 novych televizii jpg 1889 fnsp zatelevizie sprijemnia hospitalizaciu aj rodicom malych pacientov jpg

V spolupráci s partnermi zafinancovala nemocnica práce spojené s inštaláciou a zapojením televízií. „Všetkým našim priateľom, ktorí nám každoročne takýmto spôsobom pomáhajú, úprimne ďakujeme," doplnila Z. Cigániková.