Praktické cvičenie preverilo pripravenosť zdravotníckych tímov

Precvičiť organizovanie a riadenie hromadného príjmu zranených osôb v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou pri mimoriadnej udalosti s veľkým počtom zranených bolo cieľom dnešného cvičenia zdravotníckych tímov. „Po výbuchu a následnom závale na stavbe diaľničného tunela Višňové k nám postupne priviezli 14 osôb. Z toho traja boli zranení ťažko, traja stredne a 7 ľudí ľahko. Jedna osoba počas prevozu do nemocnice následkom zranení podľahla," uviedla vedúca lekárka urgentného príjmu Katarína Kacianová.

Činnosť urgentného príjmu a ani ostatných oddelení nemocnice nebola obmedzená. „Cvičili sme za reálnych podmienok a zároveň sme ošetrili aj pacientov, ktorí boli reálne privezení na príslušné ambulancie," doplnila Viera Květoňová z urgentného príjmu.

600 p1230082 jpg601 p1230088 jpg

Zdravotnícke tímy museli riešiť i reálnu dopravnú situáciu, kedy autobus privážajúci zranených zapadol pri vjazde na urgent a osoby z neho previezli na ležadlách. Dopravná situácia vznikla v dôsledku nedisciplinovaného parkovania vodičov v areáli nemocnice. Praktické cvičenie preverilo pripravenosť zamestnancov jednotlivých pracovísk, postupy pri prijímaní pacientov a vzájomnú komunikáciu. Žilinská fakultná nemocnica sa do akcie zapojila v rámci cvičenia záchranných zložiek pri mimoriadnej udalosti.

602 p1230091 jpg603 p1230101 jpg604 p1230103 jpg