Nemocnica má staronového riaditeľa

Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline bude aj naďalej viesť jej doterajší riaditeľ Ivan Mačuga (50). Stal sa víťazom výberového konania, ktoré sa uskutočnilo v polovici marca.

Za priority v nasledujúcom období považuje zvyšovanie kvality poskytovaných služieb pre pacientov, kvalitný zdravotnícky personál, rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckej infraštruktúry i podporu vzdelávania a výskumu. „Budem sa snažiť o postupnú rekonštrukciu jednotlivých časti komplexu nemocnice. V súčasnosti rekonštruujeme interné oddelenie a naplánované sú ďalšie. Zároveň nechcem zabúdať ani na spravodlivé a dôstojné ohodnotenie našich zamestnancov," prezrádza zo svojich plánov riaditeľ Ivan Mačuga. Bude sa snažiť rozširovať medicínske odbory a zdravotné služby v nemocnici v súlade s potrebami efektívnej diagnostiky a liečby.

Žilinská fakultná nemocnica bude aj naďalej spolupracovať v oblasti rozvoja výskumu a vzdelávania so Žilinskou univerzitou a Jesseniovou lekárskou fakultou Univerzity Komenského v Martine.

Ivan Mačuga získal lekárske vzdelanie na Lekárskej fakulte v Martine. V žilinskej fakultnej nemocnici pôsobí dlhé roky. Najskôr ako lekár na oddelení chirurgie a neurochirurgie. V roku 2000 sa stal primárom neurochirurgického oddelenia. Od septembra 2015 bol poverený vedením žilinskej fakultnej nemocnice.