Modernizácia na žilinskej ortopédii

Oddelenie ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vymenilo svoje staršie vybavenie a skvalitnilo podmienky pre pacientov. K ortopedickým lôžkam pribudli nové nočné stolíky.

Desať praktických kovových stolíkov zakúpila žilinská nemocnica z vlastných zdrojov. „Pôvodné kusy slúžili dlhé obdobie, takže už boli dostatočne opotrebované. Pacientom spôsobovali problémy pri používaní, personálu zase pri údržbe. Výmena zvýšila celkový komfort pri hospitalizácii, a to nielen z estetického, ale tiež z praktického hľadiska," uviedla vedúca sestra oddelenia ortopédie FNsP Žilina Jana Balážová s tým, že nové nočné stolíky zjednodušili manipuláciu, čistenie, údržbu aj podmienky stravovania pacientov. „Sú vybavené výklopnou jedálenskou doskou a zároveň sú obojstranné, takže je možné ich otočiť z ktorejkoľvek strany podľa zranenia na pravej alebo ľavej časti tela," dodala J. Balážová.

2386 fnsp zana zilinskej ortopedii zvysili komfort pre pacientov vymenou nocnych stolikov jpg

Podľa riaditeľa FNsP Žilina Eduarda Dorčíka je modernizácia súčasťou priebežnej obnovy, ktorá prebieha na nemocničných oddeleniach v rôznych oblastiach. „Či už sú to opravy, rekonštrukcie alebo nákup prístrojového či materiálno-technického vybavenia. Rozpočet máme veľmi obmedzený, takže zmeny prichádzajú postupne len v takej miere, akú si môžeme momentálne dovoliť. No v investíciách pokračujeme a pracujeme na ďalších projektoch, ktoré pomáhajú meniť našu nemocnicu k lepšiemu," zdôraznil E. Dorčík.

2385 fnsp zanocne stoliky su obojstranne s funkciou vyklopnej jedalenskej dosky jpg

Oddelenie ortopédie poskytuje pacientom profesionálnu zdravotnú starostlivosť v komfortnom a modernom prostredí aj vďaka rekonštrukciám, ktorými si v posledných rokoch prešlo. Na žilinskej ortopédii nemocnica kompletne vymenila lôžka pre pacientov, zakúpila nový operačný stôl, operačnú lampu, SONO prístroj, preväzové vozíky a stavebnými úpravami prešli tiež ortopedické ambulancie v hlavnej budove polikliniky. Tento rok oddelenie čaká rekonštrukcia Jednotky intenzívnej starostlivosti spolu s obnovou vybavenia a výmena podlahy operačnej sály.