Streetbalisti opäť podporili žilinskú onkológiu

Organizátori tradičného športovo-charitatívneho podujatia STREETBALL PROTI RAKOVINE venovali oddeleniu klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina dar zakúpený z výťažku tohtoročného turnaja. Ešte v polovici júla sa 12. ročníka výnimočnej súťaže zúčastnila viac ako stovka streetbalistov, ktorí spolu s divákmi vyzbierali rovných 1.100 eur.

Ako uviedla primárka klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková, financie sa rozhodli využiť na nákup dôležitého vybavenia. „Špeciálna prekladacia pomôcka nám výrazne uľahčí presun imobilných onkologických pacientov, ktorí sú u nás hospitalizovaní a musia absolvovať rôzne vyšetrenia, či už je to CT, alebo ožarovanie," informovala D. Sudeková s tým, že okrem pevnej podložky sa vďaka vyššej čiastke vyzbieraných financií podarilo zakúpiť aj dva invalidné vozíky. „Nesmierne si podporu organizátorov charitatívnych streetballových turnajov vážime a ďakujeme za pomoc v skvalitnení starostlivosti o pacientov bojujúcich s rakovinou, no zároveň uľahčení náročnej práce nášho personálu," dodala vedúca sestra žilinskej onkológie a zároveň členka Ligy proti rakovine Žilina Jana Ďurajková.

2258 fnsp zastreetbalisti darovali zilinskej onkologii nove pomocky pre pacientov jpg

STREETBALL PROTI RAKOVINE spája myšlienku boja proti onkologickým ochoreniam a rozvoja streetballu od roku 2010. Za toto obdobie turnaje vyzbierali a darovali žilinskej pobočke Ligy proti rakovine a onkologickému oddeleniu FNsP Žilina viac ako 8.600 eur. Šéf organizačného tímu a autor myšlienky projektu Roman Jantošík poďakoval všetkým priateľom, partnerom a sponzorom. „Vďaka členom organizačného výboru, zainteresovaným poslancom mestského a krajského zastupiteľstva a partnerom projektu za ich pomoc, s ktorou sa nám napriek nepriaznivej situácii podarilo zorganizovať 12. ročník. Ďakujem tiež každému za kúpu tombolového lístka a verím, že budúci rok svoj súťažný tím postaví aj personál nemocnice, budeme sa tešiť," doplnil R. Jantošík.