Antigénové testovanie pre samoplatcov v nemocnici už od stredy

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline realizuje od stredy 7. júla 2021 aj antigénové testy na ochorenie COVID-19 pre samoplatcov. Antigénové testovanie bude po novom prebiehať v hornej časti areálu nemocnice v mobilnom odberovom mieste č. 1 za vjazdom pre automobily v smere z ulice Nemocničná (podobne ako PCR testovanie).

Vyšetrenie formou antigénového testu realizuje nemocnica v pracovné dni od pondelka do piatka od 7.00 do 15.00 h pre objednaných aj neobjednaných samoplatcov v cene 15 eur. Platba je možná len v hotovosti. Posledný odber prebehne vždy 15 min pred skončením prevádzky. FNsP Žilina vydáva potvrdenie v slovenskom jazyku, na požiadanie tiež v angličtine alebo nemčine.

2237 fnsp zaantigenove testy pre samoplatcov spustaju v nemocnici uz v stredu 7 jula jpg

Objednať sa na presný čas antigénového testovania môžu záujemcovia na webstránke www.objednatvysetrenie.sk/vyber-druhu-vysetrenia.html?page_id=89960&zid=135495.

PCR testovanie na ochorenie COVID-19 prebieha naďalej bez zmeny v areáli č. 2 alebo 3 za vjazdom pre automobily v smere z ulice Nemocničná. Nevyhnutné je mať platný termín objednania. V prípade indikovaných pacientov (príznaky, kontakt s pozitívnou osobou, predoperačné vyšetrenie a pod.) je PCR vyšetrenie bezplatné (hradené zdravotnou poisťovňou), objednanie prebieha cez www.korona.gov.sk. Záujemcovia o PCR vyšetrenie ako samoplatcovia sa objednávajú prostredníctvom Klinickej biochémie na https://klinickabiochemia.online/. Deti testujeme aj kloktacími testami.