Skríningové testovanie prebieha aj v žilinskej nemocnici

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zabezpečuje v období priebehu celoslovenského skríningu obyvateľstva antigénovými testami na ochorenie COVID-19 testovanie pacientov, zamestnancov, ich rodinných príslušníkov a verejnosti. V tejto súvislosti nemocnica mimoriadne navýšila kapacitu mobilného odberového miesta na antigénové testovanie COVID-19 pre verejnosť, ktoré bude v dňoch 21. – 27. januára otvorené v predĺženej prevádzke od 7.00 až do 17:45 h, a to nie len v pracovné dni, ale i počas najbližšieho víkendu. Otestovať sa môžu obyvatelia objednaní na presný termín prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk, zároveň však aj neobjednaní záujemcovia, ktorí prídu priamo na mobilné odberové miesto v čase jeho prevádzkových hodín.

Podľa slov generálneho riaditeľa FNsP Žilina Igora Stalmašeka chce nemocnica maximálne vyjsť v ústrety občanom a zlepšiť pre nich dostupnosť antigénového testovania. „Po ohlásení nových opatrení skríningového testovania mnohonásobne stúpol počet záujemcov o antigénové testy, pričom stovky dostupných termínov na objednanie boli okamžite obsadené. Napriek tomu, že je naša nemocnica aktuálne plne vyťažená novými úlohami v rámci pandémie ochorenia COVID-19, oslovili sme zamestnancov, ktorí súhlasili, že nad rámec doterajších povinností rozšírime kapacity antigénového testovania, aby sme prispeli k efektívnejšiemu a pre ľudí pohodlnejšiemu priebehu skríningu," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice. Pravidlá skríningu sa vo väčšej miere nedotknú samotných zamestnancov, tí sú preventívne testovaní pravidelne každý týždeň, potvrdenia im vydá samotná nemocnica. Dokument o výsledku testu dostanú i všetci pacienti hospitalizovaní v žilinskej nemocnici v období platných nariadení. „V predchádzajúcich kolách plošného testovania sme otvorili mobilné odberové miesta zároveň pre rodinných príslušníkov FNsP Žilina, čo sa nám osvedčilo, preto k tomu pristupujeme aj tentokrát. Testovať ich budeme mimo verejnosti v pracovné dni poobede a v sobotu počas celého dňa podľa individuálneho harmonogramu jednotlivých oddelení," uviedol I. Stalmašek.

fnspza v zilinskej nemocnici testuju verejnost zamestnancov ich rodinnych prislusnikov i pacientov

Mobilné odberové miesto na antigénové testovanie COVID-19 pre verejnosť sa nachádza za pavilónom gynekológie a pôrodníctva pri záchytnom parkovisku Liečebne dlhodobo chorých. Mimoriadna prevádzková doba v dňoch od 21.1. do 27.1.2021 je 7.00 – 17.45 h s možnosťou testovania pre objednaných i neobjednaných záujemcov. Posledný odber prebehne o 17:45 h, následne si odberové miesto vyhradzuje právo nevyšetriť ďalších pacientov. Elektronické objednanie je dostupné do naplnenia kapacity cez portál www.korona.gov.sk