Na detskej ortopédii zmodernizovali vybavenie

Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zvýšilo kvalitu a komfort prostredia pre pacientov. Staré plechové vybavenie nahradilo pri lôžkach 20 moderných nočných stolíkov.

2399 fnsp zapediatricka ortopedia zakupila pre pacientov nove nocne stoliky jpg

Praktický príručný nábytok v hodnote 7-tisíc eur zakúpila detská ortopédia vďaka podpore zamestnancov, ich rodinných príslušníkov, pacientov a partnerov oddelenia prostredníctvom výťažku z 2 % z dane darovaných cez Nadáciu Spoločne pre región. Ako uviedol primár pediatrickej ortopédie žilinskej nemocnice Juraj Popluhár, špičkovú úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti by mala sprevádzať tiež kvalita prostredia, v ktorom pacienti trávia pobyt v nemocnici. „Vzhľadom na špecifické výkony, ktoré v Žiline realizujeme, k nám prichádzajú pacienti z celého Slovenska. Je pre nás dôležité, aby okrem odbornosti a profesionálneho prístupu našli na oddelení zároveň príjemné podmienky, čistotu a potrebné vybavenie. Ďakujeme preto všetkým, ktorí nám venovali svoje 2 % z dane a podporili rozvoj detskej ortopédie," zdôraznil J. Popluhár.

2398 fnsp zastoliky je mozne pouzivat obosjtranne spolu s vyklopnou jedalenskou doskou jpg

Podľa vedúcej sestry pediatrickej ortopédie FNsP Žilina Evy Nemčekovej sú nové nočné stolíky použiteľné obojstranne, vďaka čomu sa ľahkým otočením prispôsobia potrebám pacienta. „Výrazne nám zjednodušili manipuláciu v rámci izby, čistenie, údržbu a aj podmienky stravovania. Pri typoch zranení, ktoré u nás máme, je veľkým benefitom najmä výklopná jedálenská doska," priblížila E. Nemčeková s tým, že oddelenie detskej ortopédie získalo v posledných rokoch i viaceré ďalšie investície do modernizácie. Rekonštrukciou prešli izby spolu s operačnou sálou, kde nemocnica zakúpila nový operačný stôl, výmeny sa dočkali všetky lôžka a v ambulantnej časti využívajú nový sonografický prístroj.