Jubilejná „tisícka“ padla v žilinskej pôrodnici o mesiac skôr

V Žilinskom kraji ostáva vzhľadom na počet pôrodov najobľúbenejšou pôrodnica Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Záujem stále rastie a tisícu tohtoročnú mamičku tu privítali dokonca už o mesiac skôr ako vlani. Stala sa ňou dvadsaťdvaročná Žilinčanka, ktorá v utorok 14. júla 2020 o 00.55 h priviedla v žilinskej nemocnici na svet zdravé dievčatko s menom Zoja. Bábätko meralo 52 centimetrov a vážilo 3870 gramov. Obe pacientky sú v poriadku.

 

1993 fnsp zamala zojka prisla na svet v utorok 14 7 2020 iba 55 minut po polnoci jpg

 

Mamičke dnes prišli zablahoželať aj generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek spolu s ekonomickým riaditeľom Petrom Braškom a primárkou oddelenia neonatológie Katarínou Jackuliakovou. „Výnimočný je pre nás každý jeden pôrod, no tie jubilejné predsa len o niečo viac zdôraznia stále rastúci záujem o našu pôrodnicu, čo nás veľmi teší. Minulý rok u nás odviedli zdravotníci tisíci pôrod 10. augusta, tento rok je to už v polovici júla, takže „baby boom" zjavne neutícha. Úprimne preto blahoželáme všetkým mamičkám, ďakujeme im za dôveru a našim kolegom z oddelenia gynekológie a pôrodníctva a oddelenia neonatológie ďakujeme za ich kvalitnú starostlivosť, vďaka ktorej odchádzajú pacientky domov spokojné," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice.

 

1994 fnsp zilinatisicu mamicku navstivilo aj vedenie nemocnice jpg

 

Podľa slov primárky novorodeneckého oddelenia FNsP Žilina Kataríny Jackuliakovej sa od 1. januára do 14. júla 2020 narodilo v žilinskej nemocnici 1013 detí (z toho 13 párov dvojičiek). „V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška ide už o 154 bábätiek viac. Najsilnejším bol apríl, kedy u nás prišlo na svet 166 detí a padol tu aj denný rekord, keďže 22. 4. nám v priebehu 24 hodín na oddelenie pribudlo až 15 novorodencov," priblížila K. Jackuliaková s tým, že dievčatá ešte stále majú čo doháňať, tento rok v pôrodnici zatiaľ evidujú viac chlapcov.