Vedenie nemocnice osobne poďakovalo medikom i dobrovoľníkom

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pozvalo na spoločné stretnutie študentov medicíny a dobrovoľníkov Slovenského červeného kríža (SČK). V utorok poobede (7.7.2020) sa s dvadsiatkou mladých zdravotníkov stretol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek, ekonomický riaditeľ FNsP Žilina Peter Braška a vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

1988 fnsp zavedenie nemocnice pozvalo mladych dobrovolnikov na spolocne dakovne stretnutie jpg

V čase núdzového stavu vyhláseného v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 pomáhalo v službách pri vstupnej kontrole, triedení a testovaní pacientov žilinskej nemocnice spolu s kmeňovými zamestnancami viac ako 50 dobrovoľníkov SČK a študentov združených v platforme smepripraveni.sk. V mobilnom odbernom mieste pri FNsP Žilina realizujú odbery medici dodnes. „Spolupráca vznikla spontánne, keď sa v marci aj naša nemocnica ocitla pod veľkým tlakom v rámci novovzniknutej situácie prinášajúcej mnoho opatrení, obmedzení a zmien. Už vtedy nás oslovili prví záujemcovia, ktorí sa prihlásili, že chcú pomôcť. Postupne sa pridávali ďalší, pribudla podpora rôznych firiem, jednotlivcov, organizácií, spojili sme sily a podarilo sa nám ustáť i to najnáročnejšie obdobie," priblížil priebeh jarných mesiacov poznačených koronavírusom generálny riaditeľ fakultnej nemocnice v Žiline I. Stalmašek. Podľa jeho slov sa vedenie chcelo s dobrovoľníkmi stretnúť osobne, aby im vyjadrilo úprimné poďakovanie, no zároveň dalo mladým možnosť otvorene zdieľať ich reálne skúsenosti spolu s návrhmi na zlepšenia, ktoré by mohli byť v budúcnosti pri podobných mimoriadnych situáciách nápomocné. „Veľmi si vážime prácu týchto mladých ľudí a ďakujeme im za ich pomoc. Väčšina z nich má za sebou náročné skúškové obdobie, absolvovali ho ešte počas ich služieb u nás v nemocnici. Všetkým k zvládnutiu skúšok gratulujeme, a to najmä čerstvým absolventom, z ktorých sa už oficiálne stali lekári alebo profesionálni záchranári. Vyrastá z nich nová perspektívna generácia zdravotníkov," dodal ekonomický riaditeľ P. Braška.

1987 fnsp zaspolocna diskusia otvorila aj priestor na zdielanie skusenosti ci navrhov na zlepsenie jpg

V čase núdze poskytol nielen personálnu, ale tiež materiálno-technickú pomoc Územný spolok SČK v Žiline. Humanitárne stany a vybavenie SČK zabezpečili medikom, dobrovoľníkom i zamestnancom FNsP Žilina priaznivé zázemie a ochranu pred nepriaznivým počasím. „Som rád, že sme mohli podať pomocnú ruku a najmä ma teší, že sa nezabúda na Červenokrižiakov, ktorí sú v Žiline a sú pripravení pomáhať. Aj z tohto miesta sa chceme žilinskej nemocnici poďakovať za pozvanie na takéto stretnutie, ďakujeme za možnosť pridať ruku k dielu a byť súčasťou boja proti koronavírusu," uviedol predseda SČK, Územného spolku Žilina Peter Martinek.