Prenosné infúzne pumpy zvýšia komfort hospitalizovaného pacienta

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou získalo nové prenosné infúzne pumpy, ktoré zabezpečia pacientovi na oddelení počas chemoterapie vyšší komfort. „Onkologický pacient je náročný na liečbu, psychosociálnu starostlivosť, prístup zdravotníckeho personálu, či materiálno technické vybavenie. Týchto päť prenosných púmp umožní pacientom voľné pohybovanie po oddelení aj počas podávania viacdňovej chemoterapie," vysvetlila primárka oddelenia Dagmar Sudeková.

797 20171014114426 jpg

Denne podajú na oddelení chemoterapiu desiatke hospitalizovaným pacientom. „Pumpy sú prínosom aj pre personál oddelenia, pretože zabezpečia presné a kontinuálne podávanie chemoterapie. V súčasnosti ich máme 16 a potrebovali by sme ešte minimálne päť," doplnila vedúca sestra Jana Ďurajková.

798 20171016085428 jpg

Takmer dvetisíc eur na zakúpenie prenosných infúznych púmp získalo oddelenie klinickej a radiačnej onkológie z 21. ročníka verejnej finančnej zbierky Dňa narcisov 2017, ktorú organizuje Liga proti rakovine.