Mikuláš vo FNsP Žilina

Vo štvrtok 3.12. 2015 navštívil našich pacientov FNsP Žilina Mikuláš. Nešlo o typického Mikuláša ako sme zvyknutí z detských čias. Išlo o dobrých ľudí, ktorí sa rozhodli priniesť Mikuláša pre našich pacientov.

Na Onkologickom oddelení priniesli Mikuláša pacienti pacientom.
Ide o organizáciu Žilinských Venuší, ktoré každý rok a opakovane prinesú darčeky pre pacientov a vždy sa im na onkologickom oddelení snažia pomáhať i kúpou vecí pre ich potrebu a spríjemnenie prostredia počas liečby. Tento rok zakúpili šatníkové skrine na odkladanie zvrškov osobných vecí pacientov a závesy do kúpeľňových spŕch. Takto darovali veci v hodnote 450 eur.

505 mikulas onko 2 jpg506 mikulas onko 2 jpg

505 mikulas onko 2 jpg507 mikulas onko 2 jpg

508 mikulas onko 2 jpg509 mikulas onko 2 jpg510 mikulas onko 2 jpg

511 mikulas onko 2 jpg512 mikulas onko 2 jpg

Na oddelenie pediatrickej ortopédie prišli detským pacientom spríjemniť pobyt v nemocnici ženy z Únie žien Slovenska. Priniesli, odovzdali balíčky malým pacientom. Popriali príjemný pobyt v nemocnici počas liečby.
513 mikulas detska ortopedia 1 jpg513 mikulas detska ortopedia 6 jpg

514 mikulas detska ortopedia 2 jpg515 mikulas detska ortopedia 3 jpg516 mikulas detska ortopedia 4 jpg

517 mikulas detska ortopedia 5 jpg

Nie je nič krajšie ako rozjasnené očká všetkých detí, ale verte aj to dospelé oko na onkológií sa nezaobišlo bez slzy radosti.
Za všetkých všetkým naším obdarovaných pacientov patrí srdečná vďaka.

PhDr. Gabriela Tvrdá
námestníčka riaditeľa pre oše. starostlivosť

Mikuláš ani tento rok nezabudol na deti v nemocnici

Ako každý rok tak aj teraz nezabudol Mikuláš na choré deti na detskom oddelení žilinskej nemocnice. Okrem balíčkov plných ovocia, čokoládových dobrôt a rôznych maličkostí priniesol deťom aj velikánsku kopu hračiek. Tieto stretnutia s Mikulášom organizujú každý rok Michal Janovec, Jarko Horňák a ich kamaráti. Okrem bohatej nádielky darčekov sme dostali na oddelenie aj bezkontaktné teplomery, prádlo do postieľok, paplóny, vankúše, deky a ďalšie pre ošetrovateľskú starostlivosť o deti, potrebné pomôcky. Mikuláš zaželal všetkým deťom hlavne skoré uzdravenie, aby sa čo najskôr mohli vrátiť zdravé do svojich rodín a k svojim kamarátom.

519 pediatria 1 jpg520 pediatria 2 jpg

521 pediatria 3 jpg522 pediatria 4 jpg

523 pediatria 5 jpg524 pediatria 6 jpg

525 pediatria 7 jpg526 pediatria 8 jpg

527 pediatria 9 jpg528 pediatria 10 jpg

529 pediatria 11 jpg530 pediatria 13 jpg

Chceme sa aj touto cestou poďakovať tým, ktorí sa na tejto akcii podieľali a popriať všetkým krásne a pokojné vianočné sviatky.

Za kolektív pracovníkov pediatrického oddelenia