Výťažok Vianočnej zbierky v rukách žilinskej nemocnice

• Zamestnanci spoločnosti Kia zorganizovali verejnú zbierku na pomoc nemocnici
  • Pacienti na 14-tich lôžkových oddeleniach FNsP Žilina budú mať k dispozícii drobný hmotný materiál na každodenné použitie

V predvianočnom období usporiadala spoločnosť Kia Motors Slovakia verejnú zbierku zameranú na materiálnu pomoc pre pacientov Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.

Takmer 80 výrobných zamestnancov spolu s koordinátormi z oddelení vzdelávania, komunikácie a vzťahov s verejnosťou a montáže vyrazili do ulíc Žiliny, aby za symbolické euro predávali vianočné darčeky, ktoré deň predtým zhotovili počas spoločnej tvorivej dielne v spolupráci s chránenou dielňou Prístav nádeje z Banskej Bystrice. Zamestnanci v mikulášskych čiapkach nasledovali spoločný cieľ - pomôcť tam, kde je to potrebné.

90 foto zbierky v uliciach za jpg

Vďaka ich odhodlaniu sa podarilo zamestnancom vyzbierať 1 082,55 EUR. Spoločnosť Kia Motors Slovakia priložila k zbierke ďalších 1 000EUR, ktoré pomôžu zlepšiť komfort hospitalizovaných pacientov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline.

„Spoločnosť Kia Motors Slovakia citlivo vníma dianie vo svojom okolí, preto sa rozhodla pomôcť pacientom, ktorí sú, alebo budú hospitalizovaní v žilinskej nemocnici. Cieľom verejnej zbierky bol nákup materiálu, ktorý bude použitý na zvýšenie kvality poskytovaných služieb," povedal Miloš Ondruš, vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou spoločnosti Kia Motors Slovakia.

91 foto zbierky v uliciach za1 jpg

„Vedenie Fakultnej nemocnice v Žiline s radosťou prijalo správu o tom, že zamestnanci spoločnosti Kia Motors Slovakia sa rozhodli podporiť práve naše zdravotnícke zariadenie. Financie sme bezodkladne nasmerovali priamo do rúk pacientov. Na 14-tich lôžkových oddeleniach sme doplnili drobný hmotný materiál a celá suma finančných prostriedkov tak putovala na zabezpečenie nových pohárov, šálok, termosiek, krčahov, tanierov a ďalších predmetov bežnej potreby,"vysvetlila Mgr. Margita Porubčanská, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť.

92 foto zbierky v uliciach za2 jpg

Nemocnica v súčasnosti nemá dostatok financií na priebežné obnovovanie podobného vybavenia, preto víta každú finančnú pomoc, ktorou môže skvalitniť každodennú starostlivosť o svojich pacientov. Vedenie si veľmi váži prejavenú empatiu zo stranyspoločnosti Kia a oceňuje, že vďaka ich ústretovosti môže pacientom spríjemniť hospitalizáciu a aj takto pomáhať zlepšovať ich celkový zdravotný stav. V minulosti podobnú finančnú pomoc nemocnica investovala napr. do nákupu posteľnej bielizne a špeciálnych matracov.

Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov ako aj motorov pre osobné automobily bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva okolo 3 900 ľudí a vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách – päťdverový cee’d, Sportswagon, trojdverový pro_cee’d, športovo-úžitkový model Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga. Aktuálne spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi troch najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 1 319 000 vozidiel.

Kia Motors Corporation (Kia), výrobca kvalitných automobilov pre dynamických ľudí s mladým duchom, bola založená v roku 1944 a je najstaršou kórejskou automobilkou. V 9 výrobných a montážnych závodoch v 5 krajinách sveta automobilka Kia vyrába ročne viac ako 2 700 000 vozidiel, ktoré sú predávané prostredníctvom siete oficiálnych zastúpení v 150 krajinách sveta. Kia má dnes viac ako 47 000 zamestnancov a ročné výnosy 42 miliárd USD. Kia Motors je hlavným partnerom tenisového grandslamového turnaja Australian Open a oficiálnym automobilovým partnerom Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA, ktorá organizuje majstrovstvá sveta vo futbale, rovnako ako aj Eurotop partnerom UEFA. Slogan spoločnosti Kia Motors Corporation "The Power to Surprise" vyjadruje odhodlanie spoločnosti prekonávať očakávania zákazníka pomocou neustálych inovácií v oblasti automobilového priemyslu.