Zdravotní klauni potešili deti na žilinskom pediatrickom oddelení

Vianočnú atmosféru vytvorili deťom na pediatrickom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline v piatok (21. 12.) zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors.

V čase Vianoc je podľa hovorkyne FNsP Márie Koporecovej choroba pre deti veľkou psychickou záťažou a sklamaním.„Obzvlášť, keď ide o malých pacientov s vážnymi diagnózami, ktorí sú pripútaní na nemocničné lôžko. Aj tento rok im to prišli vynahradiť zdravotní klauni, anjelik a sláčikové kvarteto. Spoločne deti zapojili do vtipného príbehu, priniesli radostnú vianočnú atmosféru, ale aj darčeky. Väčšinou sa klaunom podarilo obdarovať deti presne podľa ich želania. Jeden z malých pacientov chcel napríklad hrniec, pretože sa na ňom najlepšie bubnuje a jeho trojročná kamarátka zas túžila po lesklých legínach, ktoré nosí mama," povedala hovorkyňa žilinskej nemocnice.

Pripomenula, že klauni prinášajú veselú atmosféru priamo do nemocničných izieb FNsP Žilina dvakrát týždenne. „Radosť a smiech prispievajú k zlepšeniu psychického stavu, a tým aj celkového zdravotného stavu pacientov. Deti tak pravidelne zažívajú popoludnia plné hier, zábavy a divadelných kúskov," dodala Koporecová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR