DO FUNKCIE RIADITEĽA FNsP ŽILINA BOL MENOVANÝ EDUARD DORČÍK

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky MUDr. Vladimír Lengvarský, MPH menoval na základe úspešného výberového konania do funkcie riaditeľa – štatutárneho orgánu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina k 9.4.2022 Mgr. Eduarda Dorčíka na dobu určitú, na päť rokov.

Výberové konanie na riaditeľa – štatutárny orgán FNsP Žilina sa uskutočnilo 28.3.2022 s dvomi prihlásenými uchádzačmi, ktorí splnili stanovené predpoklady a požiadavky. Na základe zhodnotenia predložených projektov stratégie rozvoja organizácie a ústnych pohovorov udelili členovia komisie Eduardovi Dorčíkovi 189 z 200 možných bodov, čím sa stal víťazom výberového konania.

Eduard Dorčík je poverený vedením žilinskej nemocnice od 9.10.2021, kedy bola v zdravotníckom zariadení zmenená organizačná štruktúra a trojčlenný štatutárny orgán bol nahradený jednoosobovým štatutárnym orgánom - riaditeľom FNsP Žilina. Šesť rokov pôsobil vo vedení nemocnice ako vedúci oddelenia technických činností. V minulosti bol súčasťou odbornej skupiny Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky v oblasti verejného obstarávania zdravotníckej techniky. Pracoval tiež ako vedúci oddelenia kooperácií v spoločnosti Elteco, a.s. Vyštudoval Fakultu práva na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave.

Mgr. Eduard Dorčík, riaditeľ FNsP Žilina: „Menovanie prijímam s rešpektom a nasadením do ďalšej cesty, na ktorej bude hlavným cieľom udržať smer vpred k ďalším zlepšeniam, modernizáciám, novým investíciám, no zároveň k budovaniu otvoreného a spoľahlivého prostredia s oporou pre zamestnancov našej nemocnice. Spoločne nám ide o jednotný zámer, ktorým je skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov a skvalitnenie pracovných podmienok pre zdravotníkov i nezdravotníkov zabezpečujúcich existenciu, chod a prevádzku zdravotníckeho zariadenia. Urobím maximum, aby sme vo vedení nemocnice pracovali na oboch z týchto vzájomne neoddeliteľných cieľov. Som pripravený naďalej intenzívne počúvať konštruktívne názory, požiadavky či potreby zo strany zamestnancov i pacientov, pokračovať v zmenách a investíciách, ktoré žilinská nemocnica potrebuje a zaslúži si ich."