Predvianočný darček v podobe auta i masážnych kresiel

Nadácia Kia Slovakia opätovne podporila pracovníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Žilinská nemocnica môže od dnešného dňa až do konca marca bezplatne využívať nové motorové vozidlo Kia Sportage. Do oddychovej zóny COVID pavilónu Nadácia Kia navyše zakúpila dve masážne kreslá, 20 županov a 20 osušiek.

 

 

2308 fnsp zariaditel zilinskej nemocnice e dorcik prevzal vypozicku vozidla kia od spravcu nadacie kia slovakia tomasa kovaca jpg

 

2309 fnsp zav oddychovej zone covid pavilonu mozu zamestnanci vyuzit dve nove masazne kresla jpg

 

Pandémia ochorenia COVID-19 ovplyvnila chod všetkých oddelení FNsP Žilina a výrazne sťažila režim i prácu zamestnancov. „Kia Slovakia je dlhoročným partnerom našej nemocnice a v tejto náročnej situácii nám podala pomocnú ruku ešte začiatkom roka. Prostredníctvom nadácie sme v januári získali kvalitný ultrasonografický prístroj s príslušenstvom v hodnote 50-tisíc eur, tento týždeň nám v COVID zónach pribudlo ďalšie vybavenie priamo pre našich kolegov a do konca marca môžeme zároveň využívať nové vozidlo z automobilky Kia Slovakia," priblížil riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík.

 

Ako uviedol člen správnej rady Nadácie Kia Slovakia Jeong Ick Lee, nadácia citlivo vníma súčasné problémy, ktorým čelí zdravotnícky systém a hlavne jeho zamestnanci. „Našu pomoc sme sa preto rozhodli adresovať primárne pracovníkom COVID oddelení. Veríme, že vďaka pomôckam si budú môcť lepšie odpočinúť medzi službami," dodal Jeong Ick Lee. Masážne kreslá umiestnili v žilinskej nemocnici do takzvanej zelenej zóny, kde ich zdravotníci a nezdravotníci využívajú v oddychových prestávkach medzi službami pri COVID lôžkach pacientov. Župany s osuškami slúžia zase pri prechode očistnými filtrami, v ktorých sa musia zamestnanci po opustení infekčnej časti aj niekoľkokrát do dňa vyzliecť z ochranných pomôcok a dôkladne osprchovať. „Popri pracovných prevádzkových a prístrojových daroch si vážime, že Nadácia Kia Slovakia venovala našim pracovníkom taktiež veci výhradne určené pre ich odpočinok a pohodlie. Ďakujeme za túto mimoriadnu pomoc," doplnil E. Dorčík.

 

Kia Slovakia je prostredníctvom Nadácie Kia Slovakia najväčším súkromným partnerom žilinskej nemocnice. Počas posledných šiestich rokov podporila modernizácie a rozvoj FNsP Žilina investíciami vo výške viac ako jeden milión eur.