Modernizácia izieb a hygienických zariadení na pediatrii

Detské oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má za sebou ďalšie výnimočné stavebné práce s cieľom zvýšenia kvality a pohodlia pre pacientov i rodičov. Na treťom poschodí pavilónu pediatrie vybudovala nemocnica nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby.

2242 fnsp zaizby doplnaju specialne nastenne dekoracie urcene pre zdravotnicke zariadenia jpg

Nedávno dokončené toalety spolu so sprchou vznikli na mieste staršej izby, ktorej dispozíciu a účel kompletne zmenili pracovníci oddelenia hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina. V jej pôvodných priestoroch vytvorili hygienické zariadenia pre hospitalizované deti a sprevádzajúce osoby. „Zmeny sme plánovali dlhšie, preto sme radi, že sa ich podarilo zrealizovať a vďaka rekonštrukciám môžeme našim pacientom aj ich rodičom poskytnúť väčší komfort i krajšie priestory. Pri hospitalizácii je veľmi dôležité, aby sa deti napriek zdravotným problémom cítili čo možno najpríjemnejšie a odbúrali sme stres či strach z nemocničného prostredia," priblížila primárka oddelenia pediatrie FNsP Žilina Zuzana Cigániková s tým, že výrazný vplyv na to má práve atmosféra celého oddelenia.

2243 fnsp zana pediatrii vybudovali dve nove nadstandardne izby jpg

Vlastnými kapacitami zriadila žilinská nemocnica na pediatrii taktiež dve moderné nadštandardné izby. Obe sú od ich otvorenia neustále obsadené. „Poskytujú viac súkromia, veľkou výhodou je vlastná sprcha, záchod a ďalšie zariadenie. Televízia je na každej izbe, takže, samozrejme, sú ňou vybavené aj nadštandardy," uviedla primárka žilinskej pediatrie. Nové priestory sa podľa nej snažili prispôsobiť nielen prakticky, ale súčasne s individuálnym zameraním na detského pacienta. „Výraznými prvkami sú nástenné dekorácie, ktoré dotvárajú hravý charakter izieb. Sú špeciálne vyrábané pre zdravotnícke zariadenia, takže vzhľadom na materiál, celkové vlastnosti bola ich cena o niečo vyššia. Zakúpiť sa nám ich poradilo vďaka výťažku z 2 % z dane prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región. Ďakujeme preto všetkým, ktorí týmto spôsobom podporili naše oddelenie," dodala Z. Cigániková.

2244 fnsp zarekonstrukciou presli aj hygienicke zariadenia jpg