Nemocnica ocenila 41 sestier, päť z nich uviedla do siene slávy

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina odovzdalo v stredu 23. júna 2021 pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier už po šiestykrát ocenenia Sestra roka. Poďakovanie a vyznamenanie za výnimočnú prácu udelila nemocnica 41 sestrám v troch kategóriách. Do novovzniknutej Siene slávy sestier žilinskej nemocnice bolo zároveň uvedených prvých päť osobností.

2225 fnsp zanemocnica ocenila 41 sestier jpg

Spomedzi 1900 zdravotníckych i nezdravotníckych zamestnancov FNsP Žilina tvoria sestry a pôrodné asistentky takmer 40 %. Ako uviedol medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik, bez ich nasadenia a pomoci by oddelenia nedokázali poskytovať plnohodnotnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. „V nemocnici máme za sebou mimoriadne náročný rok, ktorý zanechal psychické a fyzické vyčerpanie na každom z nás. Práca sestry je namáhavá aj mimo pandémiu ochorenia COVID-19 a ocenenie by si zaslúžilo omnoho viac z našich kolegýň i kolegov. Aj týmto spôsobom by som preto rád vyzdvihol ich prácu a poďakoval sa za ich ochotu, energiu a ľudskosť, ktorou deň čo deň spoločne pomáhajú tvoriť lepšiu žilinskú nemocnicu," uviedol I. Bízik.

Podľa slov vedúcej odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriely Tvrdej udelila nemocnica 11 sestrám cenu Nováčik roka, 25 žien a jeden muž si odniesli hlavné ocenenie Sestra roka na základe anonymnej voľby zamestnancov ich oddelení a päť sestier bolo vedením nemocnice zaradených do siene slávy. Jedna z ocenených získala súčasne titul Nováčik roka i Sestra roka. „Okrem dvoch štandardných kategórií sme sa rozhodli vytvoriť tiež jedinečnú kategóriu pre sestričky pracujúce v našej nemocnici desiatky rokov. Napriek tomu, že sú už v dôchodkovom veku a mohli by odpočívať, neodišli ani počas pandémie, naďalej pomáhajú a sú neoddeliteľnou súčasťou našich oddelení. Tento rok preto sieň slávy otvára päť výnimočných žien, ktoré venovali žilinskej nemocnici 45 až 47 z ich pracovných rokov," priblížila G. Tvrdá s tým, že do budúcnosti plánuje vedenie vytvoriť aj reálnu sieň v priestoroch FNsP Žilina, kde budú postupne zverejnené jednotlivé osobnosti s týmto ocenením.

Žilinská nemocnica úprimne ďakuje všetkým partnerom a sponzorom, ktorí finančne alebo vecne pomohli zrealizovať tohtoročné podujatie Sestra roka – Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, Regionálna Komora sestier a pôrodných asistentiek Žilina, Základná odborová organizácia Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina, Village resort Hanuliak, Penzión Kunerad, Bowling Academy, Darina Šošková, Jankine sviečky, Kvetinky u Tinky.

Zoznam ocenených:

SESTRA ROKA 2020

v rámci anonymného hlasovania zamestnancov oddelení – za obetavú ošetrovateľskú starostlivosť, láskavý a profesionálny prístup k pacientom i kolegom

Oľga Baránková neonatológia

Mgr. Marieta Čelková Liečebňa dlhodobo chorých

Alena Ftáčková hematológia

Zuzana Gabrielová pediatria

Miroslava Harvančíková gastroenterológia

Jana Hazdová centrálna sterilizácia

Jana Hofericová vakcinačné centrum

Mgr. Janka Hulínová oftalmológia

Andrea Chodelková dermatovenerológia