Modernizácia vybavenia na úrazovej chirurgii

Oddelenie úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina má za sebou ďalšiu modernizáciu. K lôžkam hospitalizovaných pacientov pribudlo 23 nových nočných stolíkov, ktoré skvalitnia podmienky a pohodlie na žilinskej traumatológii.

NA žilinskej traumatológii vymenili staré nočné stolíkyNA žilinskej traumatológii vymenili staré nočné stolíky

V prvej etape doplnili praktické stolíky komfort vybavenia v rámci približne polovice izieb. Zvyšok plánujú doobjednať ešte tento rok. „Nákup prvých 23 kusov sme zrealizovali vďaka výťažku 2 % z daní, ktoré nám prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región venovali priamo zamestnanci, blízki a priatelia úrazovej chirurgie, takže je to takpovediac náš spoločný dar pre našich pacientov," priblížil primár traumatológie FNsP Žilina Juraj Kacian, podľa ktorého sú podobné investície veľmi dôležité. „Mimoriadne nám záleží nielen na odbornosti a kvalite zdravotnej starostlivosti, no taktiež na celkovom prostredí, v ktorom trávia pobyt v nemocnici pacienti a zároveň zamestnanci," doplnil J. Kacian. Vo väčšine prípadov boli staré stolíky pri posteliach v zlom stave, podľa slov vedúcej oddelenia úrazovej chirurgie Silvie Haščíkovej ich preto rovno vyradili. „Zvyšné zachovalejšie kusy, ktoré zatiaľ ostali na niektorých izbách, chceme vymeniť čo najskôr, keď doplníme finančné prostriedky," uviedla S. Haščíková s tým, že dve percentá z dane môžu záujemcovia venovať úrazovej chirurgii FNsP Žilina cez Nadáciu Spoločne pre región aj v rámci aktuálneho zdaňovacieho obdobia a pomôcť tak k dokončeniu výmeny nočných stolíkov a ostatných pripravovaných zmien.

Nové vybavenie zvýši komfort a kvalitu prostredia pre pacientaNové vybavenie zvýši komfort a kvalitu prostredia pre pacienta

Úrazová chirurgia žilinskej nemocnice prešla v posledných rokoch mnohými rekonštrukciami, vďaka čomu môže tím odborníkov poskytovať pacientom profesionálnu zdravotnú starostlivosť v komfortnom a modernom prostredí. Vďaka zdrojom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, ale tiež výraznej podpory sponzorov, partnerov i priateľov sa podarilo na žilinskej traumatológii zriadiť napríklad novú prebúdzaciu miestnosť či kvalitne vybavené nadštandardné izby, zrenovovať sociálne zariadenia, zrekonštruovať obe operačné sály vrátane nákupu nových operačných stolov, CT ramena a operačných lámp, obnoviť sesterské miestnosti, preväzovne a viaceré ďalšie časti oddelenia.