Deň sestier oslavuje v žilinskej nemocnici 800 ošetrovateliek a ošetrovateľov

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier dnes Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline vyzdvihla a ocenila obetavú prácu ošetrovateliek. V spolupráci s partnermi pre sestry pripravila počas dňa niekoľko malých prekvapení a zverejnila unikátnu koláž zloženú z rekordných 300 profilových fotografií pracovníkov ošetrovateľskej starostlivosti.

 

Medzinárodný deň sestier alebo tiež Medzinárodný deň ošetrovateliek pripadajúci na 12. mája je už tradičnou pripomienkou dňa narodenia zakladateľky moderného ošetrovateľstva Florence Nightingaleovej. V Žiline ho každoročne oslavujú udeľovaním mimoriadneho ocenenia Sestra roka, ktoré vedenie nemocnice odovzdáva spolu s finančnou odmenou desiatkam sestier, pôrodných asistentiek, zdravotníckych asistentov a kolektívom oddelení za ich obetavú starostlivosť, láskavý a profesionálny prístup k pacientom. Podobne ako vlani sa však aj tento rok stretnutie z dôvodu epidemiologickej situácie muselo dočasne odložiť. „Je nám ľúto, že ešte stále nemôžeme zorganizovať väčšie podujatie, ako bývalo zvykom, a osobne sa poďakovať našim kolegyniam a kolegom za mesiace nesmierne náročnej, psychicky aj fyzicky vyčerpávajúcej práce, ktoré majú za sebou. Rozhodli sme sa preto vyjadriť im našu úctu a vďaku trochu iným spôsobom a počas dňa sme zorganizovali niekoľko malých prekvapení," priblížil v mene Rady riaditeľov FNsP Žilina jej medicínsky riaditeľ Igor Bízik. 

 

Pri rannom striedaní služieb sestry vítali profesionálni zdravotní klauniPri rannom striedaní služieb sestry vítali profesionálni zdravotní klauni

 

Pri výmene služieb sestry skoro ráno vítali a dodávali im energiu, smiech a dobrú náladu profesionálni zdravotní klauni Červený nos CLOWNDOCTORS. Neskôr si mohli všetci zamestnanci počas prestávky vychutnať lahodnú kávu, ktorú bezplatne darovala pojazdná kaviareň KAFFKA Coffee Hotspot a doobeda bola na prízemí hlavnej budovy polikliniky zverejnená jedinečná koláž sestier. Ako priblížila vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti žilinskej nemocnice Gabriela Tvrdá, počas minulého týždňa sa do fotenia zapojilo necelých 300 sestier. „Hlavnou myšlienkou bolo prostredníctvom množstva výnimočných tvárí a osobností ukázať jeden silný a úžasný celok, ktorý v našej nemocnici sestry spoločne vytvárajú. Sú nosným pilierom každého zdravotníckeho zariadenia, jeho neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by sme nemohli poskytovať plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť. Sú to ženy a zároveň muži, ktorí odborne, obetavo, láskavo a s nasadením pomáhajú, starajú sa o telo i dušu pacientov," uviedla G. Tvrdá. 

 

Sestry čakali počas dňa rôzne prekvapeniaSestry čakali počas dňa rôzne prekvapenia

 

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline pracuje 662 sestier, 33 pôrodných asistentiek a 111 zdravotníckych asistentov. Ako zdôraznilo vedenie nemocnice, ide o takmer polovicu zo všetkých zamestnancov. „Úprimne ďakujeme všetkým kolegyniam a kolegom, pre ktorých je táto práca poslaním a vďaka ktorým môžeme v žilinskej nemocnici pomáhať pacientom. Veríme, že napriek únave a vyčerpaniu sa nám podarí nájsť novú energiu a pokračovať v tejto náročnej práci. Sme hrdí na všetky naše sestry, pôrodné asistentky a zdravotníckych asistentov, bez ktorých by to nefungovalo. Ďakujeme," dodal medicínsky riaditeľ FNsP Žilina.

 

V žilinskej nemocnici zverejnili veľkú koláž sestierV žilinskej nemocnici zverejnili veľkú koláž sestier