Žilinská nemocnica spúšťa nový systém vyplňovania dotazníkov spokojnosti

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina zavádza nový spôsob vyplňovania dotazníkov spokojnosti, prostredníctvom ktorých zisťuje od pacientov názor na poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Dotazníky môžu pacienti po novom vyplniť prostredníctvom QR kódu. Moderný zber dát je dostupný v rámci celej nemocnice.

Rýchlo, jednoducho a efektívne. Žilinská nemocnica ponúka pacientom nový spôsob vyjadrenia názoru na poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Na jednotlivých oddeleniach i ambulanciách nemocnice sú od dnešného dňa dostupné informačné plagáty s QR kódom. Po ich naskenovaní sa pacientom zobrazí elektronická podoba dotazníka, ktorý môžu vyplniť cez mobilný telefón či tablet. K dispozícii sú 4 druhy dotazníkov (pre oddelenia, ambulancie, rádiológiu, fyziatriu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu). „Súčasťou dotazníkov sú otázky, ktoré sa zameriavajú na hlavné oblasti – poskytovanú lekársku starostlivosť, ambulantnú starostlivosť, ošetrovateľskú starostlivosť či ostatné poskytované služby. Záleží nám na tom, aké skúsenosti majú pacienti so žilinskou nemocnicou. Efektívna spätná väzba je pre nás dôležitá, aby sme dokázali aktívne reagovať a posilňovať kvalitu poskytovaných služieb,“ uviedol riaditeľ FNsP Žilina Juraj Kacian.

Moderný spôsob vyplňovania dotazníkov zlepšuje dostupnosť a komfort zberu dát, čo nemocnici umožňuje rýchlejšie reagovať na potreby pacientov a efektívne ich riešiť. V dotazníkoch je tiež priestor na vyjadrenie návrhov a pripomienok. „Sme presvedčení o tom, že tento krok bude mať medzi pacientmi pozitívny ohlas a žilinskej nemocnici umožní aktívne získavať a vyhodnocovať informácie. Pre pacientov zostáva naďalej dostupná aj papierová verzia dotazníkov, ktoré môžu vyplniť po skončení hospitalizácie, a vhodiť ich do schránok rozmiestnených v priestoroch oddelení,“ doplnila námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá. Pri elektronickom vyplňovaní dotazníkov je z dôvodu zamedzenia opakovaného vyplňovania vyžadované prihlásenie cez gmailovú adresu.

Aktuálnu podobu dotazníkov nájdu pacienti na webovej stránke Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina https://www.fnspza.sk/pre-pacientov-a-navstevnikov/dotaznik-spokojnosti-pacienta.