Najnovšou vakcínou Comirnaty JN.1 sa môžu dať záujemcovia zaočkovať aj v žilinskej nemocnici

Záujemcovia o najnovšiu adaptovanú vakcínu Comirnaty JN.1, ktorá poskytuje zvýšenú ochranu proti aktuálne najviac rozšírenému variantu koronavírusu, sa môžu dať zaočkovať aj v žilinskej nemocnici. Vakcínu je možné podať ako prvú dávku, ale zároveň aj po troch mesiacoch od podania poslednej dávky vakcíny proti COVID-19.

Vakcína Comirnaty JN.1 od spoločnosti Pfizer/BioNTech môže byť podaná ako prvá alebo ďalšia dávka, osobám starším ako 12 rokov, osobám vo veku 5 – 11 rokov a tiež vo veku 0,6 – 4 roky, najskôr však o 3 mesiace po podaní poslednej dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Žilinská nemocnica očkuje záujemcov od 12 rokov.

Najbližší termín očkovania je v piatok 18. 10. 2024 v algeziologickej ambulancii na 6. poschodí (hlavná budova) od 8:00 hod. do 12:30 hod. a od 13:30 hod. do 18:00 hod. Zaočkovať sa budú môcť registrovaní i neregistrovaní záujemcovia. Registrácia na očkovanie je k dispozícii v odkaze https://covidforms.nczisk.sk/vacc-registration.php.