Od 1. júla 2024 sa mení prevádzkový čas ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast

Upozorňujeme rodičov, že od 1. 7. 2024 sa mení prevádzkový čas ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v priestoroch detskej polikliniky (budova B oproti hlavnej poliklinike, vchod cez hlavný vstup na detské oddelenie).

Prevádzkový čas sa plošne skracuje do 20:00 hod. Detskí pacienti s náhlym zhoršením zdravotného stavu budú po 20:00 hod. ošetrení na oddelení pediatrie (lôžková časť) žilinskej nemocnice.

Nový prevádzkový čas:

pondelok – piatok 16:00 – 20:00 hod.
sobota – nedeľa 8:00 – 20:00 hod.
sviatky 8:00 – 20:00 hod.

Pripomíname, že ambulantnú pohotovosť pacienti vyhľadajú v prípade náhleho zhoršenia zdravotného stavu, kedy nemusí byť život v priamom ohrození, ako napríklad slabá alergická reakcia, horúčka či ošetrenie malých rán. Nejde o zabezpečovanie neodkladnej starostlivosti v život ohrozujúcich a urgentných situáciách. V prípade náhlych a život ohrozujúcich stavov, akými sú strata vedomia, krvácanie, vážny úraz, bolesť v hrudníku a podobne je potrebné navštíviť urgentný príjem.

Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých funguje v nezmenenom prevádzkovom čase. Počas pracovných dní od 16:00 do 22:00 hod., cez víkendy a počas sviatkov od 7:00 do 22:00 hod.