Nemocnica ocenila na podujatí Sestra roka 48 sestier a jeden kolektív

Žilinská nemocnica zorganizovala už po deviatykrát podujatie Sestra roka, ktoré sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Výnimočné ocenenia za svoju prácu, prístup a nasadenie si prevzali sestry, ambulantné a praktické sestry i pôrodné asistentky. Súčasťou Siene slávy žilinskej nemocnice sa stalo päť sestier.

Slávnostné oceňovanie Sestra roka je podujatím, ktoré dáva možnosť vyjadriť uznanie, poďakovanie, úctu a rešpekt sestrám, ktoré sú vďaka svojej práci a výsledkom neoddeliteľnou súčasťou tímu a v zdravotníckom zariadení zanechávajú stopu. „Sestra roka je podujatím, ktoré patrí všetkým sestrám a pôrodným asistentkám pracujúcim v žilinskej nemocnici. Oslavujeme ich dôležitosť, usilovnosť a láskavosť. Chcel by som podotknúť, že som veľmi hrdý na to, že máme medzi sebou kolegyne a kolegov, pre ktorých je ich práca nielen povolaním, ale poslaním. Sestry a pôrodné asistentky tvoria významnú časť nášho nemocničného tímu, bez ktorej by sme nedokázali fungovať,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Juraj Kacian.

Žilinská nemocnica ocenila v jednotlivých kategóriách spolu 48 sestier, ambulantných a praktických sestier, pôrodných asistentiek a jeden kolektív sestier. V kategórii ambulantná sestra získalo ocenenie 7 sestier, v kategórii praktická sestra 3 sestry, v kategórii nováčik roka 3 sestry, v kategórii manažérka ošetrovateľstva 5 sestier, v kategórii sestra roka 25 sestier. Do Siene slávy FNsP Žilina uviedlo zdravotnícke zariadenie 5 sestier. Kolektívom sestier roka 2023 sa stalo oddelenie pediatrie. „Som nesmierne vďačná za to, že sme mohli oceňovanie sestier zorganizovať už po deviatykrát. Chcem sa úprimne poďakovať všetkým sestrám, našim kolegyniam a kolegom za ich nasadenie a lásku k práci. Zároveň by som chcela podotknúť, že hoci sme neodovzdali ocenenie každej sestre zo žilinskej nemocnice, zo srdca si vážim každého jedného člena nášho kolektívu. Ďakujem za náš skvelý tím,“ doplnila námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline úprimne ďakuje všetkým partnerom a sponzorom, ktorí podporili 9. ročník podujatia žilinskej nemocnice Sestra roka. Menovite patrí poďakovanie - Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Žilina, Základná odborová organizácia Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina, OZ SaPA, MaS technik, s.r.o. Žilina, Centrum Dent: Martin Bollo, Aspironix s. r. o., Profe Industry, s.r.o. Žilina, Perfect Distribution, a.s., HARTMANN – RICO spol. s. r. o., B. Braun Medical s. r. o., Surgitech s. r. o., Dalibor Mračno, Ľuboš Slávik, Kadernícky salón Bianka, ADOS LÚČ s. r. o., Penzión Kunerad, Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice, SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice, Wellness Hotel Borovica, KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY, a. s., KÚPELE SLIAČ a. s., Divná Pani *****, Demänová Rezort, Hotel Château Belá, s. r. o., Raj Vína v Rajeckých Tepliciach, Kia Slovakia s. r. o., Autoumyváreň MAX Marek Dišek, Autoškola Marek Dišek, amcolor s. r. o. - Teplička nad Váhom, Pole Dance Žilina, Refresh Bufet Vodné dielo Žilina, Be Lenka, Kofola, e4e5 Šachový obchod, Kvetinky u Tinky, Vivaco-SK s. r. o., Bar u dvoch levov, Minit SLOVAKIA, L´Oréal, Bioderma, Anton Haluzka, www.popradske.sk, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Žilina, BLL s. r. o., Royal Club Žilina, Gabriela Hašová, Veronika Bollová, Slovak Telekom a. s., Salón ChrisMonn, DINA-HITEX SK, spol. s. r. o., Mária Hubočanová Nail Designer ACADEMY, Zázvorový shot pre zdravie od Ľubienky, AMD Drogéria, JM VINÁRSTVO DOĽANY, Rastislav Mikula, Darina Šošková, Darina Šedová.

Ocenenia v jednotlivých kategóriách:

AMBULANTNÁ SESTRA ROKA 2023

Ocenenie udelené za obetavú starostlivosť, láskavý a profesionálny prístup k pacientom i kolegom v ambulantnej časti:

Jana Hubočanová - oddelenie chirurgie

Eva Fabšíková - infektologická ambulancia

Zdenka Zajacová - oddelenie neurológie

Jana Gajdošíková - oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Ivana Raždíková - oddelenie oftalmológie

Mária Paráčová - oddelenie ortopédie

Beáta Salátová - ambulantné centrum pneumológie a ftizeológie

PRAKTICKÁ SESTRA ROKA 2023

Ocenenie udelené za obetavú starostlivosť, láskavý a profesionálny prístup k pacientom i kolegom: