Očkovať a testovať bude nemocnica aj cez Veľkú noc

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline počas veľkonočných sviatkov mimoriadne upravila prevádzku vakcinačného centra a mobilných odberových miest s cieľom v maximálne možnej miere vyjsť v ústrety pacientom. „Našou snahou je napriek voľným dňom nezastaviť rýchlosť očkovania a poskytnúť ľuďom čo najviac voľných termínov. Oslovili sme preto pracovníkov vakcinácie, ktorí sa rozhodli vystriedať v službách v rámci Veľkej noci, vďaka čomu u nás bude môcť navyše absolvovať očkovanie počas troch dní viac ako 1.100 ľudí," informoval medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik s tým, že vedenie si nesmierne váži záujem a ochotu zamestnancov s ohľadom na celospoločenskú potrebu dostupného očkovania pre obyvateľov. Zaregistrovaným záujemcom tak môže byť vo FNsP Žilina priradený termín na vakcináciu tiež v dňoch pracovného pokoja (piatok 2. 4., pondelok 5. 4. 2021) alebo v sobotu (3. 4. 2021).

Čiastočne obmedzená bude prevádzka mobilného odberového miesta pre antigénové testovanie FNsP Žilina. Otestovať sa bude možné v piatok 2. 4. 2021 v skrátených hodinách do 12.30 h a následne až v utorok 6. 4. 2021. Antigénové testovanie je v areáli žilinskej nemocnici k dispozícii pre objednaných i neobjednaných klientov. Nachádza sa na novom parkovisku za pavilónom gynekológie a pôrodníctva (oproti záchytnému parkovisku pri pavilóne Liečebne dlhodobo chorých). Online objednanie dostupné na www.korona.gov.sk.

PCR mobilné odberové miesto FNsP Žilina bude zatvorené iba cez Veľký piatok, testovanie výhradne objednaných pacientov prebehne počas Bielej soboty a Veľkonočného pondelka. Pracovisko sa nachádza vľavo za hlavným vjazdom do areálu. Online objednanie na www.korona.gov.sk.

fnspza prevadzka cez velku noc vakcinacia a mom

Vakcinačné centrum FNsP Žilina sa nachádza v hlavnej budove polikliniky na 1. poschodí vľavo. Očkovanie môžu absolvovať len objednaní pacienti s platným COVID PASSom (SMS alebo email s termínom). V Žiline sú k dispozícii aj iné vakcinačné centrá, odporúčame preto dôkladne skontrolovať znenie SMS alebo emailu pre kontrolu miesta a termínu očkovania. Pred návštevou Vakcinačného centra FNsP Žilina je potrebné mať so sebou občiansky preukaz, preukaz poistenca, anamnestický dotazník a informovaný súhlas, ktorý sa dá vopred stiahnuť na www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne – Vakcinačné centrum FNsP Žilina alebo vypísať vo vakcinačnom centre. Žilinská nemocnica má k dispozícii vakcínu Comirnaty (Pfizer/BioNTech) pre objednané osoby nad 60 rokov. Objednať sa je možné online cez registračný formulár Národného centra zdravotníckych informácií na https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia alebo telefonicky na infolinke rezortu zdravotníctva 0800 174 174.

Pre akútne stavy je počas sviatkov od 7.00 do 22.00 h štandardne otvorená pohotovosť pre dospelých alebo pohotovosť pre deti a dorast. V prípade náhlych a život ohrozujúcich stavov, ako je strata vedomia, krvácanie, vážny úraz, bolesť v hrudníku a pod., je nepretržite k dispozícii urgentný príjem.