Spektrum činnosti vykonávaných v dennom stacionári Pediatrického oddelenia FNsP Žilina

• • Príprava a sledovanie pacienta pred a po CT / MRI.
  • • Príprava, podanie premedikácie u alergického pacienta a následne sledovanie po CT.
  • • Zavedenie intravenóznej kanyly u detských pacientov pred MRI vyšetrením a následne odstránenie i.v. kanyly po MRI vyšetrení.
  • • Realizácia endokrinologických diagnostických testov: inzulínový, glukagónový, katapresanový...
  • • Edukácia rodičov v nasledovných zdravotníckych činnostiach:
    •      ○ podávanie parenterálnej antibiotickej liečby v domácom prostredí,
    •      ○ Intravenózne podávanie hemokoagulačných faktorov,
    •      ○ správna technika inhalačnej terapie,
    •      ○ technika čistej intermitentnej katetrizácie,
    •      ○ ošetrovanie dekubitov.
  • • Parenterálne podávanie liekov indikovaných odbornými lekármi (prípravky železa, enzýmov)
  • • Ošetrenie a preplach centrálnych žilových katétrov.
  • • Ošetrenie a monitorovanie detského pacienta v starostlivosti mobilného hospicu PLAMIENOK.
  • • Následná terapia po ukončení hospitalizácie:
    •      ○ podávanie parenterálnych antibiotík,
    •      ○ pokračujúca inhalačná terapia,
    •      ○ Myorelaxačná a analgetická liečba u dlhodobo bolestivých stavov.
  •  Kontrolné CT / MRI vyšetrenia, ktoré si nevyžadujú hospitalizáciu, sedaciu ale prípravu antialergickú a náslený  monitorig, prípadne observáciu.
  • • Kontrastné vyšetrenia u nefrologických pacientov.
  • • Realizácia a administrácia odberov pri podozrení na dedičné metabolické poruchy.
  • • Inhalačná liečba.